
Bojan Ilievski iz Skoplja sinoć je ispisao najlepšu stranicu svoje muzičke priče kada odneo je pobedu u finalu „Zvezda Granda“ i dokazao da se upornost, rad i vera u sebe na kraju isplate.
Njegov put do trona bio je sve samo ne lak. Pre četiri godine, Bojan je svojom životnom pričom rasplakao čitav region, ali i svoju tadašnju mentorku Svetlanu Cecu Ražnatović.
Tada je emotivnim izvođenjem pesama „Sin“Šerifa Konjevića i „Kafanac“Šabana Šaulića osvojio šest glasova žirija i simpatije publike.
Posebno emotivan trenutak bila je ispovest njegove bake, koja je otkrila koliko je Bojan težak životni put prošao.
– Ja sam mu baka sa majčine strane. On nema ni oca ni majku, ja sam mu jedina podrška. Umrli su mu i otac i majka – rekla je tada sa suzama u očima.
Te reči nisu ostavile ravnodušnim ni žiri, ni publiku, a podršku mu je pružio i Saša Popović, poručivši mu da su „Zvezde Granda“ velika porodica.

Ipak, tada nije uspeo da ostvari svoj san. Nakon četiri godine odlučio je da sebi pruži još jednu šansu, a u ovoj sezoni za mentora je izabrao Đorđa Davida. Roker je odmah prepoznao njegov talenat i verovao da Bojan može da napravi veliki rezultat.
– Otpevao si tako da je ovo tvoje najbolje pojavljivanje. Znam te i imam savet jedan, ukoliko budeš disciplinovan i ne budeš imao tezge pred snimanja, ti ćeš daleko da doguraš – govorio mu je Đorđe David, koji mu je obećao da će se boriti za njega.
Ta saradnja se pokazala kao dobitna kombinacija. Bojan je, iz kruga u krug, osvajao simpatije publike i žirija da bi u velikom finalu zasijao i osvojio titulu pobednika, a nakon proglašenja nije krio emocije.
– Nisam u životu do sada postigao neki, kako da kažem, prestiž. Nije me život mazio. Ovo mi je najveći uspeh u karijeri i životu – iskreno je rekao Bojan.

Tokom takmičenja otvoreno je govorio i o najtežim trenucima kroz koje je prolazio, uključujući problem sa kockom, sa kojim je uspeo da se suoči i ostavi iza sebe.
– To je bilo davno, to sam ostavio iza sebe. Obećao sam svom mentoru, ali prvenstveno sebi, da te stvari neću ponoviti nikad u životu. Mora da se ide dalje, šta god da se desilo. Sve dok je čovek živ može stvari da promeni – rekao je Bojan.
Otkrio je i da je najteži period počeo nakon smrti majke, kada se razočarao u život.
– Sve to je krenulo kad mi je majka umrla. Razočarao sam se u život i više od godinu dana sam prestao i da radim. Sve se dešavalo 2021. godine – priznao je pobednik.

Uprkos svemu, Bojan je završio školovanje i muzičko obrazovanje, uključujući i Akademiju u Sloveniji, a sada je spreman za novo poglavlje karijere.
Nakon pobede priznaje da još nije uspeo da sabere utiske.
– Kako me drži atmosfera od juče, nisam očekivao ovo. Telefon mi je zabagovao od količine poruka. Baka je najsrećnija, jutros kad sam ustao ona je bila sva u suzama – rekao je Bojan dan nakon pobede u emisiji „Grand specijal“
Nakon obaveza u Beogradu, pobednik „Zvezda Granda“ vraća se u Makedoniju, gde ga čekaju porodica i prijatelji koji mu spremaju posebno iznenađenje.
A odmah nakon pobede stigao je i novi muzički korak. Bojan je danas u emisiji „Grand Specijal“ predstavio pesmu „Opraštam“, koja je izazvala brojne emotivne reakcije publike.
BONUS VIDEO- Proglašenje pobednika „Zvezda Granda“:
Sve najnovije vesti, dešavanja sa snimanja „Zvezda Granda“ možete da pratite na našem portalu, kao i na društvenim mrežama. Link za Fejsbuk je OVDE, dok najzanimljivije videe sa snimanja i emisija pratite na Instagramu OVDE!
PROČITAJTE JOŠ:


































