„Moj otac nikada nije video Elenu“: Marta Savić progovorila o najbolnijem periodu života

Branka Sovrlic rodjendan5 768x1026.jpg 1

Pevačica Marta Savić se već duže vreme ne eksponira u javnosti i o privatnom životu retko govori, ali je svojevremeno iskreno progovorila o jednom od najtežih perioda kroz koji je prošla.

Pevačica je priznala da je nakon rođenja ćerke Elene prolazila kroz veliki strah i psihološke promene, zbog kojih je neprestano brinula za svoju bebu.

Dana 11. avgusta 1998. godine porodila sam se u Nemačkoj i na svet donela ćerku Elenu. Mesec dana nakon toga, prešla sam u Beograd. Kada se za neku ženu kaže da je u drugom stanju, tada se ne misli samo na to da ima veliki stomak. To drugo stanje ujedno je i splet psiholoških promena koje žena proživljava. Nešto od toga ostane i posle porođaja i tako je bilo i sa mnom – započela je tada Marta svoju ispovest za „Blic“.

Z. K. Munja

Kako je ispričala, najveći strah bio joj je da se ćerki nešto ne dogodi, pa je čak izbegavala i da je vozi automobilom.

Ja sam jedno vreme bukvalno bila opsednuta strahom da se detetu nešto ne dogodi. Naročito sam se bojala da ćerkicu stavim sa sobom u kola. Vozim i gledam u retrovizoru kako joj se glavica ljulja i jednostavno strah me je. Roje mi se mračne misli šta bi bilo da se, ne daj Bože, sudarimo – opisala je Marta svoje strahove.

marta savic 1

U istom periodu saznala je da joj je otac teško bolestan, ali zbog straha za tek rođenu ćerku nije odmah otišla da ga poseti.

– Samo što sam došla u Beograd, tetke su mi javile da mi je otac bolestan. Ni na pamet mi nije padalo da dete stavim u kola i odem da vidim šta mu je. Osim toga, mislila sam, bolestan pa bolestan, vrlo važno, ozdraviće – prisetila se pevačica.

mile kitic marta savic elena kitic

Nedugo zatim stigle su mnogo teže vesti. Rođak koji je obišao njenog oca rekao joj je da mu se stanje naglo pogoršalo i da mu je poslednja želja bila da ode u rodnu Modriču. I taman što je Marta povukla veze da prebaci oca do Modriče, on je već sutradan preminuo.

Najveći teret, kako je priznala, ostao joj je osećaj da njen otac nikada nije upoznao unuku Elenu.

Tek tada mi se ceo film odvrteo u glavi. Moj otac je bio jako bolestan, a ja ga nisam obišla, moj otac nikada nije video svoju unuku, jer sam mu ja to iz svog, opravdanog ili neopravdanog, straha onemogućila. Ispravke nema. Sada mi je zbog toga užasno žao i kada moja Elena, izgovarajući svoje prve reči, guče: „Mama… Tata… Deka“, ja sva pretrnem i kažem joj: „Sunce mamino, mi više nemamo deku“ – govorila je tada Marta Savić.

Sve najnovije vesti, dešavanja sa snimanja „Zvezda Granda“ možete da pratite na našem portalu, kao i na društvenim mrežama. Link za Fejsbuk je OVDE, dok najzanimljivije videe sa snimanja i emisija pratite na Instagramu OVDE!

PROČITAJTE JOŠ:

Foto: Z. K. Munja/ Instagram,
Autor: T. Bogavac